20. yıla özel Yamaha T-Max

20. yıla özel Yamaha T-Max
  • Güncel / Haberler
  • 31 Mart 2021 09:58
  • 20. yıla özel Yamaha T-Max için yorumlar kapalı
  • 1.826
  • A+
    A-
REKLAM ALANI

Özgürlüğüne düşkün karizmatik şehirli insanın hayatına 2001 yılında giren TMAX, dünyanın en başarılı Sport Scooter’ı olarak 20’nci yaşını kutluyor. Yamaha TMAX’in son yirmi yıla damga vuran olağanüstü başarısını ödüllendirdi ve TMAX 20’nci yıl özel modelini tüm dünyayla birlikte Türkiye’de tanıttı. Ayrı ayrı numaralandırılmış olarak yalnızca 560 adet üretilen TMAX 20’nci Yıl Modeli, ona bir sanat eseri gibi değer verip özenle gelecek nesillere aktaracak sahiplerini arıyor.

Onu yolda görenler dönüp bir daha bakacak.

Performansı ve tasarımıyla scooterların her zaman en karizmatiği ve tecrübelisi sayılan TMAX, amacı sadece işe ya da okula hızlı ulaşmak olmayan, özellikle spor motosikletin heyecan verici hızlanma ve yüksek hız dengesine, eğlenceli ve konforlu sürüş deneyimine hayran olan kullanıcılara hitap eden bir scooter.

REKLAM ALANI

Yenilikçi ve heyecan verici yüksek performanslı maxi scooter TMAX, daha önce böyle bir ürünle hiç karşılaşmamış olan canlı Avrupa pazarına 2001 yılında sunuldu. Motosiklet performansını scooter konforu ve rahatlığıyla birleştiren bu benzersiz karışım, uzun ve orta mesafeli seyahatleri her zamankinden daha hızlı, daha kolay ve daha eğlenceli bir hale getirdi. TMAX, geçen 20 yılda şehirli kullanıcının ihtiyaçlarını ve isteklerini karşılamak için sürekli gelişti. Dünya üzerinde sadece 560 tane olan TMAX 20’nci Yıl Modeli onu özel ve tek yapan çeşitli yeniliklerle bezendi.  En önemli özelliklerinden birisi, her scooter’a kendisine özgü “el işçiliği” sunan dövme karbon gövde. Tek tip dokuma desenli geleneksel karbon fiberden farklı olarak TMAX 20’nci Yıl Modelinde kullanılan dövme karbon fiber bileşenler, 560 ünitenin her birini benzersiz kılan kendi yüzey kaplamasına sahip.

Kendine özgü bumerang gövde panellerinin yanı sıra ön çamurluk ve ısı korumasına sahip susturucu, TMAX 20’nci Yıl Modeli daha dinamik bir görünüm ve ayrıcalıklı hissini veren bu güçlü ve hafif karbon malzemeden üretildi. Bumerang ve çamurluktaki sarı vurgular, orijinal modelin parlak sarı renk düzenini hatırlatıyor. Birinci sınıf malzemelerden üretilmiş özel ısıtmalı selede, bumerang gövde panellerindeki ve ön çamurluktaki vurgulara uyum sağlayan sarı dikişler bulunuyor.  Isıtmalı elcikler de standarttır ve bu ikonik sport scooter’ın teknik özelliklerini geliştiren özel tutamaklarla donatılmıştır.

Özel logo ve 560 Tmax’ten birinin sizde olduğunu kanıtlayan amblem…

TMAX 20’nci yıl modeli logosu, scooter’ın ayrıcalıklı duruşunu yansıtıyor. Ayrıca her TMAX 20’nci Yıl Modeli, yalnızca 560 adet üretilen özel Scooter’dan biri olduğunu vurgulaması için üretim numarasını belirten bir ambleme sahip. Sadece sizde olduğunu ve ne kadar ayrıcalıklı olduğunuzu bu amblem kanıtlayacak. Üretim numarası, dövme karbon gövdenin benzersiz “el işçiliği” ile birlikte her bir modele kendi özel kimliğini kazandırıyor. Dinamik görünümünü vurgulayan ve seçkin dövme karbon gövdeyi mükemmel şekilde tamamlayan özel Tech Graphite rengiyle kaplı TMAX 20. Yıl Modelinin kontrast bronz renkli jantları premium duruşunu güçlendiriyor.

TMAX’in doğuşundan gençliğine uzanan 20 yıllık serüveni…

Geçen 20 yılda yerinde saymayan, çağa ve müşteri beklentilerine cevap vermek için sürekli yenilenen TMAX hep mükemmeli aradı. 160 km/s’ye (100 mil/s) ulaşabilen 500 cc 2 silindirli bir motora sahip 1. nesil TMAX, ilk gerçek Sport Scooter’dı. 2004 ve 2007 yılları arasında 2. nesil TMAX’ın sınıfında lider olan performansı, daha güçlü bir yakıt enjeksiyonlu motorun piyasaya sunulmasıyla bir sonraki seviyeye taşınırken, yeni amortisörler ve çift ön disk freni ve ABS seçeneğiyle yol tutuş kalitesi artırıldı. 2008’de 3. nesil TMAX yepyeni bir gövdeyle piyasaya sürüldü ve yol tutuş performansı tamamen yeni bir hafif alüminyum döküm şasi ile geliştirildi. Amortisör borusu çapı 2 mm artırılarak 43 mm’ye yükseltildi ve 15 inçlik yeni bir ön jant üretildi. 2012 yılında, yeni gövde tasarımının yanı sıra kayışlı şanzımana sahip daha büyük kapasiteli 530 cc motor ile donatılmış 4. nesil TMAX piyasaya sunuldu. 5. nesil TMAX, 2015 yılında piyasaya sürüldü ve en önemli yeni özellikleri, bu ikonik Sport Scooter’ın sınıfının en yüksek teknik özelliklere sahip modeli olduğunu vurgulayan motosiklet tipi Upside Down (USD) amortisörleri ve radyal monte fren kaliperleriydi. 2017 yılında 6. nesil TMAX, dinamik yeni bir görünümle piyasaya sürüldü ve farklı sürüş koşullarında daha fazla kontrol sunan bir dizi gelişmiş elektronik sürücü yardımı özellikleriyle donatıldı. Sınıfının lideri teknik özelliklerine Yamaha Çip Kontrollü Gaz Kelebeği (YCC-T) ve Çekiş Kontrol Sistemi (TCS) eklendi. TMAX, D-MODE değiştirilebilir güç modlarının bulunduğu daha yüksek teknik özelliklere sahip SX versiyonunda sunulurken DX ise hız sabitleyici, ısıtmalı sele, ısıtmalı elcikler ve elektrikli ayarlanabilir ön cam ile donatıldı. 2020 yılı, şimdiye kadarki en dinamik ve en güçlü TMAX’ın piyasaya sürülmesine tanıklık etti. Daha büyük kapasiteli 560 cc motorla birleştirilmiş daha agresif yeni gövdesi tüm TMAX deneyimini yeni bir boyuta taşıdı ve tüm zamanların en yüksek performanslı scooter’ı olarak duruşunu güçlendirdi.

REKLAM ALANI
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ