2022 Fisker Ocean SUV’dan hızlanma rekoru kıracak

2022 Fisker Ocean SUV’dan hızlanma rekoru kıracak
  • Güncel / Haberler
  • 21 Ocak 2020 09:56
  • 2022 Fisker Ocean SUV’dan hızlanma rekoru kıracak için yorumlar kapalı
  • 4.724
  • A+
    A-
REKLAM ALANI

Fisker markasının efsanevi modellerinden olan Ocean, lüks SUV kategorisinde markayı temsil edecek.

Güçlü rakipleri var

Modelin boyutlarına baktığımızda 4640 mm uzunluğa, 1930 mm genişliğe, 1615 mm yüksekliğe sahip olduğunu görüyoruz. Rakipleri ise Mercedes Benz EQC, Ford Mustang Mach-E ve Jaguar I-Pace olarak görünüyor şimdilik. Modelin kas mesafesi konusunda bilgiye erişemiyoruz ancak, marka 5 kişilik en uzun yolculuklarda bile en iyi arka dize mesafesini sunmayı size garanti ediyor.

Geniş bagaj hacmi

REKLAM ALANI

Model bagaj hacmi konusunda da cömert. 566 litre alana sahip olan modelde, tavana kadar yükleme yapıldığında 708 litrelere ulaşabiliyorsunuz. Koltuklar yatırıldığında ise bu alan 1274 litreye ulaşıyor.

İki ve dört tekerlekten çekiş sistemi olacak

Modelde iki ve dört tekerlekten çekiş sistemi sunulacak. Başlangıç donanımında iki tekerlekten çekiş sistemi sunulacak modelden, dört tekerlekten çekiş versiyona geçildiğinde 300 HP güç seviyelerine ulaşılacak. Daha yüksek kapasiteli güç seçenekleri de olacak. Hatta ultra yüksek performanslı bir modelde 0-100 km/s hızlanması modelin 3 saniyelere kadar inecek.

%100 elektrikli

Model 80 kWh pil kapasitesi sunuyor. Tamamen elektrikli olan modelde hızlı şarj ile %80 kapasiteye 30 dakika gibi kısa sürede erişebilecek. Bu süre sonunda modele 322 kilometre menzil yapacak kadar güç depolanabilecek. Bunun için modele iki farklı fiş seçeneği konulmuş.

Tasarımda neler var?

Modelin tasarımına baktığımızda ise  bolca yuvarlak hatlar kullanılmış. Bunun yanı sıra gövde ve tavan renginin ayrı olarak seçilmesi güzel bir opsiyon. Akabinde çamurluk ve kapı altlarında kullanılan gövdeden farklı malzemeler, aracın SUV kimliğine atıfta bulunuyor.

Kokpitte neler var?

Modelin iç tasarımında önemli detaylar yer alıyor. Klasik yeni nesil otomobillerdeki gibi orta bölümde kocaman bir ekrana yer verilmiş. Bunun yanı sıra gösterge paneli olarak daha küçük bir ekran direksiyon arkasında sizi bekliyor. Hemen orta konsolda bolca eşya gözü yer alıyor. Kaliteli malzemelerin birleşiminden oluşan kokpit göze şık görünmeyi başarmış. Modelin 2022 yılında üretilmesi bekleniyor.

REKLAM ALANI
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ