650 Hp gücünde spor otomobil: Apex AP-0 konsept

650 Hp gücünde spor otomobil: Apex AP-0 konsept
  • Genel
  • 19 Mart 2020 19:03
  • 650 Hp gücünde spor otomobil: Apex AP-0 konsept için yorumlar kapalı
  • 6.416
  • A+
    A-
REKLAM ALANI

Apex, Corona virüs salgınını hafif geçirmişe benziyor ki, yeni modeli olan AP-o konseptini müşterilerine tanıtma fırsatı elde etti.

Tasarım olarak çarpıcı

Model tasarım olarak fazlasıyla çarpıcı görünüyor. Tasarımda bolce keskin hat kullanılmış. Ön yüzünde büyük LED aydınlatmalar ve bütün tampon tasarımı dikkat çekiyor. Modelde kapılar yukarıya doğru açılır şekilde imal edilmiş. Buda otomobilin sporcu ruhunu ve iddialı yapısını desteklemiş. Modelde 19 ve 20 inç büyüklüğünde karbonfier jantlar yer alıyor. Model çift renk olarak imal edilmiş. Alt taraflarda siyah kapıların yarısından itibaren tavana kadar beyaz renk olarak devam ediyor.

REKLAM ALANI

3. seviye otonom sürüş

Modelde 3. Seviye bir otonom sürüş sistemi yer alıyor. Gelişmiş bir Lidar sensör ile otonom sürüş yapması bu otomobil için çok kolay hale geliyor. Marka yetkilileri bunu 4. Seviyeye çıkarmak için çalışmalarına da devam ediyor.

Fazlasıyla güçlü

Otomobilde 90 kWh kapasiteye sahip piller bulunuyor. Bu piller 650 Hp güce sahip elektirikli motoru besliyor. Bu motor ile model 0-100 km/s hızlanmasını 2.3 saniyede tamamlıyor. Modelin maksimum hızı ise 306 km/s. WLTP ölçümlerine göre model 525 kilometre menzile sahip olacak. Hızlı şarj opsiyonu da olan model 15 dakika da %80 pil doluluk oranına sahip olacak. Tam şarj olma süresi ise 8 saat olarak biliniyor. Model yaklaşık olarak 1200 kg ağırlığında. Motor sporlarından ilham alınarak üretilen süspansiyon ile yol tutuş konusunda daha iddialı olacak. Modelin fiyatının ise 166.000 Euro bandını geçmesi bekleniyor.

REKLAM ALANI
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ