Egea Gençler Kupası Eskişehir’de nefes kesti!

Egea Gençler Kupası Eskişehir’de nefes kesti!
  • Güncel / Motorsporları
  • 23 Haziran 2019 17:03
  • Egea Gençler Kupası Eskişehir’de nefes kesti! için yorumlar kapalı
  • 840
  • A+
    A-
REKLAM ALANI

Fiat tarafından düzenlenen “Egea Gençler Kupası”, FIA Avrupa Ralli Kupası’na dâhil olan ESOK Rallisi kapsamında Eskişehir’de devam etti.

Kıyasıya mücadele

Otomobil sporlarının gelişmesine önemli katkılarda bulunan Fiat Motor Sporları’nın, genç pilotlara özel düzenlediği Egea Gençler Kupası’nın ikinci sezonu hızlı başladı. Sezonun ikinci yarışı, geçtiğimiz hafta sonu Eskişehir’de tamamlandı. FIA Avrupa Ralli Kupası’na dâhil olan ESOK Rallisi kapsamında gerçekleşen Egea Gençler Kupası’nın Eskişehir ayağının kazananı, Buğra Can Kılıç ve Ali Emre Yılmaz oldu. Kupada Onat Telkenar – Efe Eryalaz ikilisi ise ikinci sırada finiş gördü. Fiat Motor Sporları Takımı resmi pilotları Fatih Kara – Bilge Ayan ikilisi ise Rc3 kategorisinde birinci, iki çeker kategorisinde ikinci ve genel klasmanda sekizinci oldu. Ali Türkkan – Onur Aslan ikilisi ise Egea ile Türkiye Ralli Şampiyonası Gençler Kategorisi’nde birinci olurken genel klasmanı dokuzuncu sırada tamamladı.

Egea Gençler Kupası Eskişehir’de nefes kesti!

9 otomobil katıldı

Tofaş Fabrikası’nda hazırlanan 9 Egea HB ralli otomobili ile katıldıkları Eskişehir Rallisi’nde bekledikleri başarılı sonuçları aldıklarını belirten Fiat Motor Sporları Takım Direktörü Koray Kafkas, “Motor sporlarına kazandırdığımız yetenekli gençlerle başarılı sonuçlar almaya da devam ediyoruz. Yaklaşık 140 Km’lik asfalt etaplardan oluşan ESOK Rallisi’ni başarıyla tamamladık. 2 çekerde ikinci ve üçüncü olduk, şampiyonada liderliğimiz devam ediyor. Gençler Kupası’nda da 1,2 ve 3’üncülüğü elde ettik. Herhangi mekanik bir problem yaşamadan 8 otomobille finişe gelen araçlarımız ilk 25 içerisinde yer aldı. Ayrıca Eskişehir Rallisi’nde yarışan ünlü oyuncu Ümit Erdim ve otomotiv gazetecisi Yaman Yılmaz da beklenenin üzerinde, gayet iyi dereceler gerçekleştirdiler. Bir sonraki yarışlar toprak zeminde olacak. Fabrikamızda hazırladığımız otomobillerimiz genel yapı itibarıyla toprak zeminde çok daha iddialı. Önümüzdeki dönemde güzel sonuçlarımızı artırarak devam ettireceğiz” açıklamalarında bulundu.  Egea Gençler Kupası, 6-7 Temmuz tarihlerinde düzenlenecek İstanbul Rallisi ile sezona devam edecek.

REKLAM ALANI
REKLAM ALANI
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ