Lexus pandeminin durduramadığı marka oldu

Lexus pandeminin durduramadığı marka oldu
  • Genel / Güncel / Haberler / Lexus
  • 9 Temmuz 2020 23:37 | Güncellenme: 9 Temmuz 2020 23:38
  • Lexus pandeminin durduramadığı marka oldu için yorumlar kapalı
  • 26.819
  • A+
    A-
REKLAM ALANI

Premium otomobil üreticisi Lexus, global olarak yükselişini Türkiye pazarında da devam ettiriyor. Geniş ürün gamı ve her modelinde hibrit seçeneği sunan Lexus, Türkiye’de ilk 6 ayda 2020’nin en çok büyüyen markalarından biri olmayı başardı.

Pandemi sürecini başarıyla atlatan ve sunduğu kişiselleştirilmiş hizmetlerle birlikte müşteri memnuniyetini daha da artıran Lexus Türkiye, 2020’nin ilk 6 ayında önceki yıla göre 3 katından daha fazla satış gerçekleştirdi. Markanın bu yükselen performansını değerlendiren Lexus Türkiye Direktörü Selim Okutur, “Tüm dünyada otomotiv sektörünün geçirdiği zor dönemleri atlatmak üzereyiz.

Bu zor zamanlarda bile Lexus’un global olarak ve bilhassa Türkiye’de elde ettiği başarıdan büyük bir mutluluk duyuyoruz. İlk 6 aylık satış performansımız geçtiğimiz yıla göre yüzde 220 oranında artış gösterdi. Ciddi bir ivme yakaladık ve bu bizim şimdiye kadarki en iyi ilk yarı performansımız oldu. Bizi bu başarıya taşıyan başlıca modellerimiz ise yenilenen büyük SUV modelimiz RX ve ES sedan oldu. Bununla birlikte 6 veya 7 kişilik tercih edilebilen RX L, NX SUV, amiral gemisi sedan LS ve süper coupe LC satışları da hedeflerimize olumlu katkılar yaptı” dedi.

REKLAM ALANI

Lexus Türkiye olarak pandemi sürecini en iyi şekilde atlatan markaların başında geldiklerinin altını çizen Okutur şunları söyledi;

“Türkiye pazarına girdiğimizden bu yana her zaman Lexus’un farklı bir konumda olduğunu ve müşterilerini birer misafir olarak gördüğünü dile getirmiştik. ‘Rafine lüks’ bir marka olan Lexus, Türkiye’de ilk günden bu yana sunduğu kişiselleştirilmiş hizmetleriyle öne çıkarken, salgın döneminin en kötü günlerinde de markanın farkını bir kez daha ortaya koydu. Pandemi sürecinde her Lexus kullanıcısının tek tek hatırını sormak, varsa ihtiyaçlarını karşılamak sadece salgın günlerinde değil bizim her zaman sahip olduğumuz bir refleks. Müşterilere istedikleri zaman istedikleri yere test aracı göndermek, araçlarını evlerinden alıp servise götürmek, showroomları randevuyla istenen saatte açmak gibi hizmetleri zaten en başından beri veriyorduk. Ayrıca İstanbul ve Ankara’da bulunan shoroomlarımızda ve Türkiye’de 60’a yakın satış sonrası hizmet noktamızda da hijyen önlemlerimizi hızlıca alarak her zaman müşterilerimizin yanında olduk.

Pandemi sürecinde de Lexus kullanıcılarını daha özel ve daha iyi hissettirmeyi başardık. Lexus olarak büyüme hedefi olan bir marka olduğumuz için, pandemi sürecinde de stok konusunda hiçbir sorun yaşamadık ve araç bulunurluğu problemimiz olmadı. 2020 için yıl sonu hedeflerimizi ise, 2019’un üzerinde satış adedi ile kapatmak olarak belirledik. Çok yakın zamanda trafikte Lexus amblemli araçları daha çok görmeye başlarız diye düşünüyorum.”

REKLAM ALANI
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ