Mercedes-Benz Otomotiv küresel IT çözümleri merkezi büyüyor

Mercedes-Benz Otomotiv küresel IT çözümleri merkezi büyüyor
  • Güncel / Haberler / Mercedes Benz
  • 13 Nisan 2021 15:46
  • Mercedes-Benz Otomotiv küresel IT çözümleri merkezi büyüyor için yorumlar kapalı
  • 1.283
  • A+
    A-
REKLAM ALANI

Mercedes-Benz’in ana şirketi Daimler AG’nin, 2013 yılında küresel IT stratejisi kapsamında Türkiye’yi bilgi teknolojileri üslerinden biri olarak konumlandırmasının ardından açılan Küresel IT Çözümleri Merkezi’nde 100 kişilik ek istihdam sağlanacak. Bu kapsamda SAP ve yazılım geliştirme alanlarında farklı deneyime sahip uzmanlar istihdam edilecek.

Mercedes-Benz Otomotiv İcra Kurulu Üyesi ve Daimler Küresel IT Çözümleri Merkezi Direktörü Özlem Vidin Engindeniz: “Küresel IT Çözümleri Merkezi olarak her yıl büyüyerek, servis ve ürün portfolyomuzu genişleterek yolumuza devam ediyoruz. 2020 yılının sonunda kurulan, Daimler Mobility organizasyonu için bir yazılım geliştirme üssü olacak Daimler Mobility Global Tech-Hub hizmet vermeye başladı. Bu doğrultuda Daimler Mobility Global Tech-Hub’da çalışmak üzere 2021 yılında ek yazılım mühendisleri istihdam edilecek.” dedi.

Engindeniz sözlerine şöyle devam etti: “Bunun yanı sıra lokasyonumuzun Daimler dünyası içerisinde her geçen gün önemi artmakta ve çeşitli alanlarda yeni sorumluluklar da almaktayız. Bu çerçevede  SAP danışmanlarından oluşan bir ekip daha kuracağız. Tüm bunlara ek olarak ekosistemin henüz olmadığı ülkelere ilk defa Mercedes Me Connect hizmetinin sunulması, Online Me Store gibi farklı satış kanallarının aktif hale getirilmesi, satış ve satış sonrası süreçlerinin ülkeye adaptasyonu, mobil uygulamaların canlıya çıkartılması gibi hedeflerin olduğu Rollout ekibimizi de ek istihdam ile genişletmeyi planlıyoruz. Tüm yeni istihdam planlarımızla, 100 yeni çalışanı bünyemize ekleyerek, 2021 yılında kapsamlı yeni iş imkânları sağlamış olacağız.”

REKLAM ALANI

İstihdama aralıksız destek

2013 yılında 38 çalışan ile faaliyetlerine başlayan Küresel IT Çözümleri Merkezi, 7 yılda 10 kat büyüyerek mevcutta tedarikçileri ile beraber 380’in üzerinde çalışanı ile yatırımlarına ara vermeden devam ediyor. Küresel IT Çözümleri Merkezi hem mevcut çalışanlarına kariyer fırsatları sunuyor hem de potansiyel adaylara istihdam olanağı yaratıyor. İşe alınacak SAP ve yazılım geliştirme uzmanları için farklı yetkinlikler aranıyor.

Back-End, Front-End ve Full-Stack yazılım geliştirme alanlarında, başlangıç veya ileri seviyede tecrübeye sahip, İngilizce seviyesi ileri derecede olan tüm yazılımcıların başvuruları bekleniyor.

Küresel IT Çözümleri Merkezi, yazılım geliştirme uzmanlarının yanı sıra SAP danışmanları da istihdam edecek. Bu kategoriye başvuracak uzmanlarda farklı SAP (MM, SD, WM, QM, FI, PP vs) modüllerinde deneyim, ileri seviyede Almanca ve İngilizce bilgisi isteniyor. Başvurulan pozisyona göre aranan tecrübe seviyesi de farklılık gösteriyor.

Küresel IT Çözümler Merkezi’nin Rollout tarafında, Mercedes-Benz kullanıcılarının araçları ile doğrudan etkileşime geçmesine imkân tanıyan, Mercedes Me Connect odağında uluslararası yaygınlaştırma projeleri geliştiriliyor. Ekibe katılacak yeni çalışanlar tüm dünyada, mobil uygulamanın geliştirilmeye başlamasından yayınlanana kadar olan tüm süreçte, uygulama sahiplerine yönlendirme ve danışmanlık hizmeti verecekler.

REKLAM ALANI
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ