Michelin’in yeni nesil Dört Mevsim lastiği MICHELIN CrossClimate 2

Michelin’in yeni nesil Dört Mevsim lastiği MICHELIN CrossClimate 2
 • Genel
 • 10 Eylül 2021 18:39
 • Michelin’in yeni nesil Dört Mevsim lastiği MICHELIN CrossClimate 2 için yorumlar kapalı
 • 2.201
 • A+
  A-
REKLAM ALANI

Sahip olduğu sayısız ve bazen birbiriyle zıt gibi görünen performans özellikleri sayesinde, MICHELIN CrossClimate 2, yılın hangi döneminde olursa olsun sürücülerin karşılaşabileceği hava koşullarının çoğuyla başa çıkıyor.

Michelin 1 Eylül günü MICHELIN CrossClimate 2’yi satışa sundu. Avrupa genelinde eş zamanlı olarak piyasaya sürülen Michelin’in yeni nesil Dört Mevsimlastiği; kuru ve ıslak zeminde frenleme performansı, enerji verimliliği ve uzun ömürlülük açısından bir yaz lastiğinin faydaları 1,2,5 ve 6 ve bir kış lastiğinin, karlı zeminde ve düşük sıcaklıklarda yol tutuşu ve frenleme performansını birlikte sunuyor. MICHELIN CrossClimate 2’nin yanaklarında bulunan 3PMSF (3 Zirveli Kar Tanesi) logosu, kış lastiklerinin zorunlu olduğu ülkelerde dahi kışın bu lastiğin kullanılabileceğini gösteriyor 3 ve 4 . Birinci sınıf Dört Mevsim lastikler üzerinde gerçekleştirilen Avrupa testlerinin çoğunda, Dört Mevsim lastik pazarının uzmanı MICHELIN CrossClimate 2 lastiği zirvede yer alıyor.


-Frenleme performansında 1 numara:
o Kuru zeminde.
o Islak zeminde (yasal diş derinliğine kadar aşınmış lastiklerle test
edildi)

REKLAM ALANI

-İlk kilometreden son kilometreye kadar, karlı zeminde (yeni ve aşınmış lastiklerle test edildi).

-İlk kilometreden son kilometreye kadar, karlı zeminde yol tutuşu performansında 1 numara (yeni ve aşınmış lastiklerle test edildi)
-Islak zeminde frenleme performansında 2 numara (yeni lastiklerle test edildi)
-Mükemmel kilometre performansı ve yuvarlanma direnci.

Yenilikçi teknolojilerle son kilometreye kadar yüksek performans MICHELIN CrossClimate 2, bileşenleri ve sırt yapısı başta olmak üzere bileşenlerinin tümünü kapsayan yenilikçi bir ileri teknolojiler kombinasyonunu bünyesinde barındırıyor. Sırt yapısı için kullanılan malzemeler ile sırt deseni arasında mümkün olan en etkin dengeyi sağlayacak ve ilk kilometreden son kilometreye, bir başka deyişle yasal diş derinliğine ulaşana kadar uzun süre yüksek performans veren yeni nesil Dört Mevsim lastiklerin üretilebileceğini gösterecek şekilde geliştirildi. Hem yeni hem de aşınmış şekliyle MICHELIN CrossClimate 2, 2020 ve 2021 yıllarında gerçekleştirilen dokuz testin altısında (esas olarak frenleme ve yol tutuş performans testleri) zirvede yer aldı 1-6 . MICHELIN CrossClimate 2 ayrıca, yuvarlanma direncini düşüren ve lastik ömrünü uzatan bileşenleri ve kademeli kanalları sayesinde sağladığı kusursuz kilometre performansı ile de öne çıkıyor .

Uzun Ömürlü Performans

Bu sayede lastikler daha seyrek değiştiriliyor –ve sadece lastiklerin kullanım ömrü bittiğinde değiştiriliyor- ve bu sürücüler ve gezegenimiz için bir kazan- kazan durumu oluşturuyor. Şöyle ki,

 • Kullandıkları lastiklerin daha uzun ömürlü olması sayesinde vermiş oldukları paranın karşılığını daha iyi alan sürücüler için lastiklerin üstün yuvarlanma direnci her kilometrede yakıt tasarrufuna katkıda bulunuyor 5 ve 6 .

 • Gezegenimiz için:
  o Daha az lastiğin değiştirilmesi, kullanılacak hammaddenin azalacağı ve daha az atık çıkacağı anlamına gelir.
  o Geliştirilmiş yuvarlanma direnci her kilometrede daha düşük CO 2 emisyonlarına eşit. MICHELIN CrossClimate 2 lastiğinin yuvarlanma direnci, benzer standartta bir lastiğinin yuvarlanma direnci ile karşılaştırılabilir .

MICHELIN CrossClimate 2, 15 ila 20 inç jantlar için 105 ebatta temin edilmekte olup, bu üretim bakımından zorlu bir görev anlamına geliyor. Bir önceki seri olan MICHELIN CrossClimate+ kataloğundan %40 daha geniş olan listede 65 yeni ebat bulunuyor. MICHELIN CrossClimate 2 serisi; Fransa, Almanya, İtalya ve İspanya başta olmak üzere yedi Avrupa fabrikasında özel olarak üretiliyor. Bu konudaki düşüncelerini ifade eden Michelin Otomotiv, Motor Sporları Başkan
Yardımcısı ve Grup İcra Komitesi Üyesi Scott Clark, “MICHELIN CrossClimate, piyasaya ilk sürüldüğü tarihten bu yana, salgın nedeniyle kapanma döneminde büyümeyi sürdüren tek segment olmanın yanı sıra, %19’un 8 üzerinde büyüme
sergileyen Avrupa Dört Mevsim lastik pazarında radikal bir etkiye sahip oldu. 9 ” Önümüzdeki beş yıllık süreçte yıllık %16’nın üzerinde büyüme beklenen 10 Michelin CrossClimate 2, Michelin Grubu’nun tamamen sürdürülebilir olma stratejisini bir örneğidir” dedi.

REKLAM ALANI
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ