Seat Leon’a bir ödül daha

Seat Leon’a bir ödül daha
  • Genel
  • 4 Ekim 2021 23:48
  • Seat Leon’a bir ödül daha için yorumlar kapalı
  • 1.443
  • A+
    A-
REKLAM ALANI

AUTOBEST tarafından 2020 yılının sonunda yapılan değerlendirmeler neticesinde “2021 Avrupa’da Satın Alınabilecek En İyi Otomobil” seçilen SEAT Leon’a ödülü, Barselona La Llotja del Mar’da düzenlenen 20. AUTOBEST Awards Gala Gecesi’nde verildi.

SEAT, AUTOBEST’in SEAT Leon’u layık gördüğü “2021 Avrupa’da Satın Alınabilecek En İyi Otomobil” ödülünü, bu yıl 20.’si düzenlenen AUTOBEST Awards Gala Gecesi’nde aldı. Barselona’da düzenlenen geceye 34 farklı ülkeden 150’nin üzerinde davetli katıldı. Avrupa’nın tanınmış gazetecilerinden oluşan 32 kişilik jüri tarafından belirlenen AUTOBEST ödüllerini SEAT, 70 yıllık tarihinde ikinci kez kazandı. Marka daha önce 2017 yılında SEAT Ateca ile bu başarıyı göstermişti.  

SEAT Leon’u yaratan ekibin başarısı

REKLAM ALANI

AUTOBEST tarafından verilen “2021 Avrupa’da Satın Alınabilecek En İyi Otomobil” ödülünün SEAT Leon için büyük bir fırsat olduğunu söyleyen SEAT ve CUPRA CEO’su Wayne Griffiths: “Bu ödül, SEAT Leon’u bir üst seviyeye taşımak için yapılan 1,1 milyar Euro’lık bir yatırımın ve onu yaratan ekibin başarısı. Barselona’da tasarlanan, geliştirilen ve bugüne kadar üretilen bu en iyi Leon, aldığı bu ödülle sahip olduğu önemi güçlendirirken, bizim de geleceğe daha güvenli bir şekilde bakmamızı sağlıyor. Tüm ekip adına ödülü kabul ederken, bu çalışmaya katılan herkese teşekkür ediyorum. Bu ödülü almak için de Gaudí, Miró ve Picasso gibi büyük sanatçıların sanatlarını ortaya koydukları La Llotja del Mar’dan daha güzel bir yer bulamazdık.” diye konuştu.

Avrupa’nın ve dünyanın en önemli otomotiv medyası etkinliği olan AUTOBEST Galasının 20.’si  için daha iyi bir kutlama hayal edemeyeceklerini söyleyen AUTOBEST kurucusu ve Başkanı olan Dan Vardie de “SEAT Leon AUTOBEST’e göre Avrupa’da Satın Alınabilecek En İyi Otomobil. Avrupa’daki tüketicilerin çoğuna, Avrupa’da satışa sunulan en iyi yeni modeller hakkında bağımsız, gerçek, profesyonel değerlendirmeler sunan bir organizasyon olarak verdiğimiz en büyük ödülü kazandı. Barselona ve İspanya’yı bu tarihi etkinliğimizin yeri olarak seçtik. Barselona’da görülmesi gereken yerlerinden biri olan, Avrupa’nın mirasından gurur duymasını sağlayan yerler arasında bulunan La Llotja del Mar’da olmaktan çok mutluyuz.” dedi.

Bugüne kadar tüm nesilleriyle 2,4 milyon satış rakamına ulaşan SEAT Leon 2014 yılından bu yana da markanın en çok satan modeli. Bu başarının devamı sağlayabilmek ve modelin bir üst seviyeye taşınmasına yardımcı olmak üzere 1,1 milyar Euro yatırım yapan SEAT S.A, bugüne kadar üretilen en bağlantılı, en verimli, dinamik ve güvenli Leon’u üretti. 

Markanın tamamen bağlantılı ilk modeli olan SEAT Leon, 1.0 eTSI ve 1.5 eTSI motor seçeneklerinden ve Style, Style Plus, Xperience ve FR donanımlarından oluşan yelpazesiyle farklı yaşam tarzlarına da hitap ediyor.

Ayrıca şu anda mevcut en güncel sürücü destek sistemlerinin de entegre edildiği SEAT Leon, bu sayede sınıfının en iyilerinden biri konumunda. Model, bu özelliğini 2020 Euro NCAP testlerinde aldığı beş yıldızla güçlendirdi.

Avrupa’nın en prestijli ödüllerinden biri olan ve kurulduğu 2001 yılından bu yana sürekli aralıksız devam eden AUTOBEST Ödülü, 32 gazeteciden oluşan jürinin değerlendirmelerine göre veriliyor. 2020 yılının Kasım ayında Avusturya’da düzenlenen final seçimlerinde, şarj edilebilir hibrit versiyon da dahil olmak üzere, SEAT Leon’un tüm versiyonlarını test eden jüri, büyük ödüle SEAT Leon’u layık gördü. 

REKLAM ALANI
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ