Stalanti Çin’deki payını arttırabilir

Stalanti Çin’deki payını arttırabilir
  • Güncel / Haberler / Jeep
  • 20 Eylül 2021 22:58
  • Stalanti Çin’deki payını arttırabilir için yorumlar kapalı
  • 1.374
  • A+
    A-
REKLAM ALANI

Stellantis, Çin’deki stratejisini değişiyor. Guangzhou Automobile Group Co (GAC) ile birlikte yürüttüğü Çin ortak girişimindeki hissesini arttırmak için harekete geçti.

GAC ile ortak girişimde, Çin için Jeep Cherokee, Renegade, Compass ve Grand Commander’ı üretiyordu. Ancak teslimatlar 2020’de yüzde 45 düşüşle 44.026 adede geriledi. Budurum, yakın zamanda ortak girişimi, işlettiği ikinci tesisin yakında kapatılacağını duyurmaya sevk etti.

Bloomberg , Stellantis’in üretimini Çin’deki mevcut talep seviyeleriyle uyumlu hale getirmek istediğini ve Jeep operasyonlarını ortak girişime entegre edeceğini ve üretimi Changsha’da merkezileştireceğini bildirdi. Bu stratejinin anahtarı, Stellantis’in GAC ile %50-50 ortak girişimindeki hissesini artmasında gizli.

REKLAM ALANI

Çin, yerli otomobil üreticileriyle 50-50 ortaklık kurmaya zorlayan otomobil üreticilerinin yabancı mülkiyeti üzerindeki sınırını kaldıracak. BMW, bu yeni düzenlemelerden en iyi şekilde yararlanacak ve Brilliance China Automotive Holdings ile ortak girişimindeki öz sermayesini mevcut yüzde 50’den yüzde 75’e çıkaracak.

Stellantis’in ortak girişimde hangi ek hisseyi alacağına dair hiçbir ayrıntı yok . Stellantis CEO’su Carlos Tavares’in, Asya dışındaki diğer tüm bölgelerde sahip olduğu çift haneli paya kıyasla pazar payının yüzde 0,5’e düştüğü dünyanın en büyük otomobil pazarındaki performansını iyileştirme planının bir parçası olarak gelecek.

REKLAM ALANI
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ