Yeni 2019 Jeep Renegade karşınızda

Yeni 2019 Jeep Renegade karşınızda
  • Güncel / Jeep
  • 6 Temmuz 2019 13:07
  • Yeni 2019 Jeep Renegade karşınızda için yorumlar kapalı
  • 940
  • A+
    A-
REKLAM ALANI

Jeep’in Renegade, kapsamlı bir yenilenme süreci geçirdi. Yenilenen Jeep Renegade, Sport, Longitude, Limited ve Trailhawk adı verilen 4 ayrı zengin donanım versiyonuyla tercih edilebiliyor.

Jeep’in ilk kez 2014 Cenevre Otomobil Fuarı’nda tanıttığı kabiliyetli kompakt SUV’u Renegade yenilendi. Tüm dünyanın farklı bölgelerinden birçok otomobil severin ortak beğenisiyle geliştirilen Jeep Renegade, yenilenen haliyle daha dinamik tasarım özelliklerine, yenilikçi teknoloji donanımlarına ve üstün güvenlik seviyesine kavuşurken, aynı zamanda yeni motor seçenekleri de sunuyor.

Jeep Marka Direktörü Sinan Saip Bel, Renegade ile ilgili olarak yaptığı değerlendirmede “Türkiye’de satışa sunulduğu 2014 yılından beri  8 bin adeti aşan  satış rakamına ulaşan Renegade, segmentinde tercih sebebi olmayı sürdürerek başarısını devam ettiriyor. Yenilenen Renegade, Haziran ayı itibariyle 149 bin 900 TL’den başlayan fiyatla ülkemiz yollarıyla buluşuyor. Yeni motor seçenekleri, üstün teknolojisi ve güvenlik donanımlarıyla pazardaki iddiasını daha da artıracak” yorumunda bulundu.

REKLAM ALANI

Dinamik tasarım

Renegade’in tasarımındaki dinamizm, yeni dokunuşlarla bir adım öteye taşınıyor. Otomobilin yenilenen, Jeep’in sembolü 7 bölmeli ızgarası, yeni tasarımlı farları ile sis farları ve Stop grubu ilk bakışta öne çıkıyor.  LED teknolojisi sayesinde geleneksel halojen farlara göre yüzde 50, Xenon farlara göre yüzde 20 daha iyi aydınlatma performansı da sağlıyor. Renegade’in Longitude ve Sport versiyonlarında standart olarak sunulan 16 inç alaşımlı jantların haricinde, Limited ve Trailhawk’taki 17 inç alaşımlı jantlar ile Limited versiyonda opsiyonel olarak tercih edilebilen19 inç boyutları da dâhil, 4 farklı jant seçeneği ise kişiselleştirme olanaklarını artırıyor. Limited ve Trailhawk versiyonlarında sunulan ve otomobilin tasarımına dinamizm kazandıran siyah renkli tavan da Renegade’in yenilenen tasarım öğeleri arasında yer alıyor. Yenilenen Renegade, kabin içerisinde de konfordan taviz vermiyor. Baş ve omuz mesafesi konusunda sınıfının lideri olan Renegade’in geçirdiği makyaj kapsamında iç mekânı da gündelik yaşamı kolaylaştıran pratik özelliklerle donatılıyor. Renegade, yenilenen orta konsol yapısı sayesinde farklı boyutlarda  yeni eşya gözleri ile 1,2 litrelik ek saklama alanı sunmasıyla da dikkat çekiyor.

1.0 litrelik benzinli motor seçeneği de var

Renegade’in yeni nesil turbo beslemeli benzinli motorları, küçük hacimden elde ettikleri yüksek güç ve tork seviyeleri ile yakıt verimlilikleri sayesinde kompakt SUV sınıfına yepyeni bir soluk getiriyor. 1,0 litrelik 3 silindirli benzinli motor seçeneği, 120 HP güç ve 190 Nm tork üretirken, 6 ileri manuel şanzımanla kombine ediliyor. 1,3 litrelik 4 silindirli turbo beslemeli benzinli motor ise  150 HP güç ile 270 Nm tork üretirken DDCT çift kavramalı şanzımanla gücünü ön aksa aktarıyor. Bu motorun 180 HP güce sahip varyasyonuysa 4 tekerlekten çekiş sistemi ve 9 ileri otomatik şanzımanla satın alınabiliyor. Seleflerine oranla çok daha iyi bir performans vaat eden motorlar, 93 kg’den başlayan hafif yapısı, direkt enjeksiyon sistemi, elektronik Westgate yönetimi ve üçüncü nesil MultiAir teknolojisiyle ön plana çıkıyor.

Subap zamanlamasını ayarlayan MultiAir III sayesinde yüksek güç üretiminde dahi yakıt verimliliği sağlanabiliyor. 60 bin saati aşkın sürede test edilen ve dünya çapında 5 milyon kilometre ile otomobil içinde test edilen yeni nesil MultiAir III turbo benzinli motor seçenekleri, bir önceki motor seçeneklerine göre yüzde 20’ye varan yakıt tasarrufu sağlıyor. 1,6 litrelik 120 HP MultiJet II turbo beslemeli dizel motor ise SCR (Seçici Katalitik Konvertör) sistemiyle donatılıyor. 1,6 litrelik motor 6 ileri manuel ya da çift kavramalı DDCT şanzımanla tercih edilebiliyor.

REKLAM ALANI
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ