Yeni Nissan X-Trail ortaya çıktı

Yeni Nissan X-Trail ortaya çıktı
  • Güncel / Haberler / Nissan
  • 17 Haziran 2020 11:58
  • Yeni Nissan X-Trail ortaya çıktı için yorumlar kapalı
  • 2.247
  • A+
    A-
REKLAM ALANI

Nissan, tüm ürünlerini yenilemek için gaza bastı. Bu kez yenilenen X-Trail kanlı canlı karşımızda.

Marka tüm bu söylemlerin ardından ilk olarak Juke modeli ortaya çıkardı. Hemen akabinde ise X-Trail modelini sahaya sürdü. Bu model ABD’de Rogue adıyla satılacak.

Hangi platformda?

REKLAM ALANI

4. jenerasyona geçen X-Trail/Rogue modeli, Nissan-Renault ortaklığı sayesinde Renault Kadjar, Nissan Qashqai ve Renault Koleos modellerinde de kullanılan CMF-C / D platformu üzerinde imal ediliyor. X-Trail’in tasarımı, daha önce duyurduğu Juke modelinin yenilenen tasarımının izinden gidiyor. Ayrık far sistemi, daha köşeli hatlar ve inceltilen arka stoplar… Bu özelliklerin Avrupa versiyonuna da taşınacağını tahmin ediyoruz.

Kokpitte neler var?

Bu köşeli tasarım, aracı önceki versiyona göre daha büyük göstermiş. Ama gerçekte, önceki versiyona göre bir küçülme söz konusu. Yeni X-Trail, bir önceki versiyondan 3,8 cm daha kısa ve 0,5 cm kadar daha alçak. Nissan, modelin ismini bagaj kapağının ortasına, logosunun hemen altına büyük harflerle yerleştirmiş. 9 inç boyutundaki multimedya ekrana, üst donanımlara geçildikçe paketine göre 12.3″ boyutlu dijital gösterge paneli ve 10.8 inçlik renkli head-up display monitörü eşlik ediyor. Aracın hem ön hem arka koltuklarında ısıtma ve soğutma sistemleri var. Ayrıca ayak hareketiyle açılan bagaj kapağı, üç bölgeli otomatik klima, dört kapıdan da kontrol edilebilen anahtarsız giriş, gibi donanımlar da var.

Yeni versiyonda vites kolu kaldırılarak elektronik bir vites seçici yerleştirilmiş. Bu boşluğu da daha fazla depolama alanı ile doldurmuş. Amerika Birleşik Devletleri’nde Rogue modeli Nissan Safety Shield 360 adı verilen güvenlik paketiyle donatılacak. Bu sistem otomatik acil durum freni, kör nokta uyarı sistemi, otomatik geri manevra freni, otomatik uzun farlar sürücü yorgunluk tespiti gibi özellikleri kapsıyor. ProPilot Assist ise adaptif hız sabitleyiciyi bu sisteme ekliyor.

Hangi motor ile gelecek?

Yeni  X-Trail ülkemizde büyük ihtimalle 1.3 TCe motorun 140 BG veya 160 BG’lik versiyonlarıyla satılacaktır. Avrupa’da 1.7 litreye yükselen dCi motoru Türkiye’de getirilmesi beklenmiyor. Bu yüzden dört çeker X-Trail’ler muhtemelen ülkemizde olmayacak.

REKLAM ALANI
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ