Exer Rent A Car, DCL Güvencesiyle Türkiye’de

Exer Rent A Car, DCL Güvencesiyle Türkiye’de
REKLAM ALANI

Türkiye’nin köklü firmalarından Dicle Grubun bünyesinde yer alan DCL Araç Kiralama, Türkiye pazarına kazandırdığı markalar arasına bir yenisini daha ekledi ve komşu Yunanistan’ın en büyük araç kiralama firması olarak bilinen Exer Rent A Car’ı Türkiye’ye getirdi.

Türkiye’nin köklü şirketlerinden biri olan DİCLE GRUP’un Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Dicle’nin kurduğu DCL Araç Kiralama firması, devler liginden bir ismi daha Türk otomotiv sektörüne sundu. DCL Araç Kiralama, Amerika pazarındaki değerli iş ortaklıklarından sonra Türk kültürüne yakın nitelikte bir aile şirketi olan EXER RENT A CAR ile anlaşarak, bu sefer Avrupa pazarını hedefledi. 35 yıl önce Yunanistan’da kurulan EXER RENT A CAR, sadece Yunanistan’da 40 lokasyon ve 60’tan fazla teslim noktası ile ulusal düzeyde en büyük Yunan şirketlerinden biri olarak biliniyor. Yunanistan’dan sonra Karadağ, Romanya, Bulgaristan, Ürdün, Malta, Mauritius, Gürcistan’da temsil edilen EXER, Arnavutluk ve Kıbrıs gibi ülkelerde oldukça güçlü bir yapılanmaya sahip. DCL Araç Kiralama yönetimi, Exer Rent A Car markası ile Türkiye’de Avrupa pazarını hedeflediklerini ve bu anlamda butik, kalıcı, köklü bir hizmet anlayışını sürdürürken, yeni Avrupalı markası Exer ile büyümesini Türk pazarında sürdürüp daha fazla kullanıcıya ulaşarak, müşterinin talepte bulunduğu ihtiyaçları gidermede güçlü bir çözüm ortağı olacağının garantisini verdi. Özellikle firmanın ana iş kolu olan kiralama sektöründe istihdama hizmet edecek her faaliyeti desteklemeye de istekli olduklarının altını çizdi.  DCL Kiralama Genel Müdürü Ufuk Acemoğlu açıklamasında; “Exer Rent A Car markamız ile 500 adetlik bir araç filosuyla sektöre giriş yapmayı planlıyoruz.  Exer Rent A Car bünyesindeki araç sayımızı, yakın zaman içinde binli adetlere yükseltme hedefindeyiz. Son yıllarda, Türkiye pazarında da Avrupa ile paralel olarak otomobil sahipliği yerine kiralama tercihleri ön plana çıkmaya başladı, biz de buradaki fırsatı değerlendirmek istediğimiz için birçok broker ile anlaşmalı bir Avrupa markası ile iş birliğimizi başlattık.” sözlerine yer verdi.

Türk insanının misafirperverliği ile Exer Rent A Car anlayışı örtüşüyor…

REKLAM ALANI

DCL Kiralamanın uluslararası arenadan beklediği müşteri portföyü için önemli bir algı yaratmayı hedeflediklerinin altını çizen DCL Kiralama Genel Müdürü Ufuk Acemoğlu, “Özellikle ülkemize gelen turistlerin ülkeye adım atar atmaz ilk gördükleri kişiler daha çok araç kiralama hizmeti veren şirketlerin personelleri oluyor. Bu alanda hizmet veren ofis çalışanlarını da özenle seçtik.

Türk misafirperverliği ile Yunan kardeşliğinin uyumlu birlikteliğine katkı sunmayı görev edinirken, EXER Rent A Car’ın temel felsefesine sadık kaldık. Bu bizim için çok zor olmadı çünkü benzer alışkanlıklardan geliyoruz. Exer, özellikle Yunan adalarında güçlü olan bir marka, dolayısıyla Türkiye Yunanistan arasında başlayan yeni vize uygulamaları ile Yunanistan’a giden Türk müşterilerine Yunanistan’dan da hizmet sunabiliyor olacağız. Exer Rent A Car’ın Avrupa pazarındaki gücünün gücümüze güç katacağını düşünüyoruz.” dedi.

Hizmet verilen bayii sayısı Türkiye genelinde 8’e çıkacak

Exer Türkiye’de ilk etapta İstanbul’da (IGA İstanbul Havalimanı, SAW Sabiha Gökçen Havalimanı, Yeni Bosna), Muğla’da (Bodrum, Dalaman) ile İzmir ve Antalya’da da faaliyetlerini sürdürecek. 2024 yılının sonuna kadar 8 şubeye çıkmayı hedeflediklerini dile getiren DCL Kiralama Genel Müdürü Ufuk Acemoğlu, 2025 yılında Türkiye genelinde yeni lokasyonlarla büyümeyi hedeflediklerini belirtti. Markanın Türkiye’deki geleceğinin oldukça parlak olduğunu ekleyen Acemoğlu; “Türk Yunan turizm anlayışının beklentilerine paralel bir şekilde araç kiralama sektörünün de iyi bir yıl geçireceğini öngörüyor, Exer Rent A Car olarak 2025 yılında da sektördeki hizmet ağımızı ve araç filomuzu artırarak büyümeyi hedefliyor, bundan sonra da DCL Kiralama çatı markamızla yurtdışında güçlü, yaygın markalarla anlaşma sağlayarak farklı iş birlikleri ile büyümeyi sürdürmeyi hedefliyoruz.” dedi. 

REKLAM ALANI
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ