Subaru yeni modelleriyle Autoshow Mobility 2021’de yer aldı

Subaru yeni modelleriyle Autoshow Mobility 2021’de yer aldı
  • Güncel / Haberler / Subaru
  • 15 Eylül 2021 07:42
  • Subaru yeni modelleriyle Autoshow Mobility 2021’de yer aldı için yorumlar kapalı
  • 1.709
  • A+
    A-
REKLAM ALANI

Subaru, en yeni modelleriyle Autoshow Mobility 2021’de yer aldı

2021’de Türkiye otomotiv pazarının 800 bin adet seviyelerinde şekilleneceğini tahmin ediyoruz. Her ne kadar tüm markalarda tedarik sorunları yaşanmış olsa da otomotiv pazarı bu sene yine pozitif seyrini sürdürecek. Artık Türkiye’de satılan her üç araçtan bir tanesi SUV segmentinde yer alıyor. Bunu tüketicilerin daha yüksekte seyahat etme ihtiyaç ve isteklerinin bir sonucu olarak düşünebiliriz. Dizel araçlar paylarını, ağırlıklı tedarik kaynaklı olarak ciddi seviyede kaybetmeye başladı, bugün dizelin payı %21’e inmiş durumda. Bununla beraber elektrikli ve hibrit araçlar hayatımıza iyice girmeye başladı. Özellikle hibrit araçlar tarafında ciddi bir artış var, elektrikli araçların da önümüzdeki seneden itibaren ivme kazanacağını düşünebiliriz. Elektrikli araçlara yönelik şarj istasyonu kaynaklı bazı soru işaretleri var, ama o anlamda da pazarda çalışmalar yapılıyor, önümüzdeki yıl itibarıyla piyasanın kendini regüle edeceğini ve olumlu bir noktaya oturacağını düşünebiliriz. Türkiye otomotiv pazarı 2021 yılında genel hatlarıyla hem sıfır hem de ikinci el araç anlamında iyi bir seyir izledi diyebiliriz.

REKLAM ALANI

Yetkili satıcılarımıza pandemi dönemindeki özverili çalışmaları için çok teşekkür ederiz.

Pandemi döneminde her türlü önlemi alarak cansiperane bir şekilde kesintisiz hizmet veren yetkili satıcılarımıza sektör adına teşekkür etmek istiyorum. Pandemiyle beraber dijital tarafta çok önemli gelişmeler oldu. Tüm markalar dijital tarafta müşterilerle olan ilişkilerini kesintisiz ve sağlıklı şekilde yürütebilmek için çeşitli uygulamaları devreye soktular. Otomotiv sektörü bu konuya çok kafa yordu ve yaratıcı çözümlerle oldukça başarılı çözümlere ulaştılar diye düşünüyorum. Biz sosyal mecra platformları üzerinden iletişim hatlarını açık tuttuk, bu sayede müşterilerimiz çok rahatlıkla satış noktalarımızdaki satış danışmanlarımıza ulaşabildiler. Kesintisiz ve hızlı online bilgi akışını sağladık. Bir anlamda da bu gelişmeler bugün bizi bir araya getiren Dijital Autoshow’un da gerçekleşmesini sağladı diyebiliriz.

Yeni Forester e-BOXER’ı bu yılın dördüncü çeyreğinde satışa sunacağız.

Fuarda lansmanını gerçekleştireceğimiz Yeni Forester e-BOXER’ı bu yılın dördüncü çeyreğinde XClusive ve Sport versiyonlarıyla satışa sunacağız. Aracın iç ve dış tasarımındaki değişikliklerin yanı sıra teknoloji anlamında iyileştirilmiş unsurlar var. 2022 yılında bu modelimizle başarılı sonuçlara ulaşmayı hedefliyoruz. Subaru’nun 1980’li yıllarda başlayan, EyeSight macerası bugün dördüncü nesline kavuştu, Yeni Forester e-BOXER’da en önemli yeniliklerden birisi olarak önleyici güvenlik sistemi EyeSight’ın dördüncü neslini göreceğiz. EyeSight kameraları artık ön camın içine entegre edilmiş durumda, kameraların algılama açıları neredeyse iki katı kadar genişlemiş oldu. Böylece, kavşaklarda görülmesi zor olan yayalar ve bisikletlilerin daha güvenli şekilde tanınması sayesinde hem araç içindekiler hem de araç dışındakiler için güvenlik unsurları daha da geliştirilmiş oldu.

Subaru’nun ilk tam elektrikli aracı SOLTERRA

Subaru’nun ilk tam elektrikli aracı SOLTERRA’yı 2022 yılının ortasında pazara sunacağız. SOLTERRA adı, “Güneş” ve “Dünya” anlamına gelen Latince kelimeler olan “SOL” ve “TERRA” sözcüklerinin birleşiminden oluşuyor. Bu, Subaru’nun doğaya gösterdiği saygıyı vurgulamak için vermiş olduğu bir isim. Subaru’nun doğada insanların her yere gidebilme özgürlüğü sunan SUV özellikleri bu araçta da bulunuyor olacak.  Tam elektrikli araç da Subaru da kendine özgü kimliklerini devam ettirecek.

REKLAM ALANI
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ