Skoda’dan yeni bir fikrin daha patentini aldı

Skoda’dan yeni bir fikrin daha patentini aldı
  • Güncel / Haberler / Skoda
  • 5 Kasım 2020 10:16 | Güncellenme: 6 Kasım 2020 09:47
  • Skoda’dan yeni bir fikrin daha patentini aldı için yorumlar kapalı
  • 6.007
  • A+
    A-
REKLAM ALANI

Tüm sürücüler ve yolcular , özellikle geceleri  aşina olmadıkları bir arabada emniyet kemeri tokasını kolayca bulamazlar. Skoda, ışıklı emniyet kemeri tokalarını çıkararak bu sorunu ortadan kaldırmayı amaçlıyor.

Marka otomobillerin geleneksel kırmızı kemer tokalarının yerine şeffaf tuşla çevrili bir toka kullanmaya başladı. Bu doğrultuda Skoda yeni sistemi için dünya çapında bir patent de aldı. Emniyet kemeri tokasına entegre edilmiş, üç farklı modda çalışan çok renkli LED’ler bulunuyor. Yolcu koltuğa oturduğunda beyaz ışık kırmızıya dönüşür ve kemer bağlandığında ışık yeşile dönüyor.

Skoda, bu özelliğin özellikle küçüklerin kemerini bağlamayı unutup tutmadığını veya doğru şekilde takıp takmadığını ebeveynlerine kolayca göstermek için bu sistemi geliştirdi. Işıklı emniyet kemeri tokaları, bir karşılama sekansı gösterecek şekilde programlanabilecek. Bu da onları karanlık ortamlarda daha görünür kılacak ve ayrıca ortam ışıklarına entegre edilebilecek. Otomobil üreticisi, “Akıllı aydınlatmalı emniyet kemeri tokası, markanın kendi bünyesinde tasarlanan ve geliştirilen birçok özellikten sadece biri” olduğunu söyledi. “Marka, sahipleri ve sürücüler için hayatı daha kolay, daha güvenli ve daha keyifli hale getirmek için her yıl fikir ve sistemler için çok sayıda patent başvurusunda bulunuyoruz.” açıklamasını yaptılar.

REKLAM ALANI
REKLAM ALANI
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ